Ook Bieb Ruurlo bedreigd met sluiting
- mei 19, 2010
- Door admin
- In RuurloVandaag

door Ton Oskam
Ruurlo – Goedemiddag lezers. De firma Glashart is met haar snelle internet en andere mediaverbindingen nu gevorderd tot in de stationsbuurt (zie de foto). Naar verwachting zal de aanleg van de glasvezelkabel in de bebouwde kom van Ruurlo over ruim een week worden afgerond. Daarna beginnen de aansluitingen in de woningen, althans voor de huishoudens die zich hebben aangemeld als abonnee.
Gisteren vertelde ik over mijn aanwezigheid in De Jaeger (zie de ansichtkkaart die Wim Bluemers mailde) en dat ik de gemeenschap kon geruststellen: ons cultureel erfgoed is bewaard gebleven. Met zo’n reportage balanceer je natuurlijk op de grenslijn van enkele ethische afwegingen. Mocht ik wel dat eigendom van een ander zonder zijn toestemming binnentreden? Ben ik een van die “gewetensloze” journalisten bij wie het enkel om het verhaal – scoren! – gaat? Of dien ik hier een zogenoemde “publieke zaak”, door er op wijzen dat een stukje Ruurlose historie een vrijplaats is geworden voor iedereen die een ruitje inslaat. Vergeet daarbij niet dat het pand “De Bakkerij” mijns inziens veel te vroegtijdig is gesloopt met het argument dat onverlaten er rotzooi in konden maken, zelfs brandstichting zou niet uitgesloten kunnen worden. Uiteindelijk heb ik de politie gebeld en getuigenis afgelegd over mijn mogelijk onwettige daden. Tot nu toe is de boevenwagen met de gevreesde handboeien nog niet op het erf verschenen. De eigenaar van De Jaeger heeft deze site gelezen en zich gemeld om meer informatie over de toekomst van het pand te geven. Moeten we even tijd voor vinden, dus: wordt vervolgd.
* Ander onderwerp. In een periode waarin de euro – ondanks die belachelijke bijdrukkerij van het papieren geld – nog steeds verder onderuit dreigt te gaan, wacht ook de gemeente Berkelland gigantische bezuinigingen. Petra Schreuder van de Bibliotheek Oost-Achterhoek, vestiging Ruurlo, mailt dat “evenals de andere bibliotheken en bibliobussen in Berkelland ook de bieb van Ruurlo met sluiting wordt bedreigd. Daarom is er een handtekeningactie gestart en hebben we de bibliotheek behangen met leuzen. Doe ook mee en steun onze actie op www.oostachterhoek.nl
